Image Alt

Fitness Schedule

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Power Pilates
9:00 AM
10:00 AM
Nicole #3
9:30 AM
Fitness FIT
9:45 AM
10:45 AM
Karen #3
Aqua Aerobics
9:30 AM
10:30 AM
Karen hotel pool
Fitness FIT
9:30 AM
10:30 AM
Karen #3
Aqua Aerobics
9:30 AM
10:30 AM
Yi hotel pool
10:00 AM
Aqua Aerobics
10:00 AM
11:00 AM
Karen hotel pool
10:30 AM
5:30 PM
Strong (by Zumba)
5:30 PM
6:30 PM
Suyumi #3
6:00 PM
6:30 PM
Kickboxing
6:30 PM
7:30 PM
Suyumi boxing room
Power Pilates
6:30 PM
7:30 PM
Nicole #3
Circuit Mania
6:30 PM
7:30 PM
Terry #3
Strong (by Zumba)
6:30 PM
7:30 PM
Suyumi #3
7:00 PM

Monday

  • Fitness FIT Karen #3
    9:45 AM - 10:45 AM
  • Strong (by Zumba) Suyumi #3
    5:30 PM - 6:30 PM
  • Kickboxing Suyumi boxing room
    6:30 PM - 7:30 PM

Tuesday

  • Aqua Aerobics Karen hotel pool
    9:30 AM - 10:30 AM
  • Power Pilates Nicole #3
    6:30 PM - 7:30 PM

Wednesday

  • Fitness FIT Karen #3
    9:30 AM - 10:30 AM
  • Circuit Mania Terry #3
    6:30 PM - 7:30 PM

Thursday

  • Aqua Aerobics Karen hotel pool
    10:00 AM - 11:00 AM

Friday

  • Strong (by Zumba) Suyumi #3
    6:30 PM - 7:30 PM

Saturday

  • Aqua Aerobics Yi hotel pool
    9:30 AM - 10:30 AM

Sunday

  • Power Pilates Nicole #3
    9:00 AM - 10:00 AM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:30 AM
Zumba
8:45 AM
9:45 AM
Georgina #3
Zumba
8:30 AM
9:30 AM
Georgina #3
9:00 AM
Zumba
9:00 AM
10:00 AM
Georgina #3
Zumba
9:00 AM
10:00 AM
Virnalis #3
9:30 AM
10:00 AM
Zumba
10:00 AM
11:00 AM
Sandra #3
10:30 AM
11:00 AM
Zumba Gold
11:00 AM
12:00 PM
Miriam #3
11:30 AM
5:30 PM
Zumba
5:30 PM
6:30 PM
Virnalis #3
6:00 PM
6:30 PM
Zumba
6:30 PM
7:30 PM
Virnalis #3
7:00 PM
7:30 PM
Zumba
7:30 PM
8:30 PM
Rob #3
Zumba
7:30 PM
8:30 PM
Sandra #3
Belly Dance
7:30 PM
8:30 PM
Diana #3
8:00 PM

Monday

  • Zumba Georgina #3
    8:45 AM - 9:45 AM
  • Zumba Rob #3
    7:30 PM - 8:30 PM

Tuesday

  • Zumba Gold Miriam #3
    11:00 AM - 12:00 PM
  • Zumba Virnalis #3
    5:30 PM - 6:30 PM

Wednesday

  • Zumba Georgina #3
    8:30 AM - 9:30 AM
  • Zumba Sandra #3
    7:30 PM - 8:30 PM

Thursday

  • Zumba Virnalis #3
    6:30 PM - 7:30 PM

Friday

  • Zumba Georgina #3
    9:00 AM - 10:00 AM
  • Belly Dance Diana #3
    7:30 PM - 8:30 PM

Saturday

  • Zumba Virnalis #3
    9:00 AM - 10:00 AM

Sunday

  • Zumba Sandra #3
    10:00 AM - 11:00 AM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 AM
Vinyasa Yoga
7:00 AM
8:00 AM
Alex #3
Vinyasa Yoga
7:00 AM
8:00 AM
Paula #3
Yin Yoga
7:00 AM
8:00 AM
Alex #3
Vinyasa Yoga
7:00 AM
8:00 AM
Paula #3
Vinyasa Yoga
7:00 AM
8:00 AM
Michelle #3
7:30 AM
9:00 AM
Tai Chi
9:00 AM
10:00 AM
Manny (hotel courtyard)
9:30 AM
10:00 AM
Pilates Body
10:00 AM
11:00 AM
Nicole #3
Pilates Body
10:00 AM
11:00 AM
Nicole #3
10:30 AM
Tai Chi
10:30 AM
11:30 AM
Manny gym
11:00 AM
Yoga Mukta
11:15 AM
12:45 PM
Bonnie #3
Hatha Yoga
11:15 AM
12:45 PM
Paula #3
11:30 AM
Tai Chi
11:30 AM
12:30 PM
Manny #3
12:00 PM
Restorative Yoga
12:00 PM
1:00 PM
Clary #3
Restorative Yoga
12:00 PM
1:00 PM
Clary #3
12:30 PM
4:30 PM
Pilates Body
4:30 PM
5:30 PM
Nicole #3
Pilates Body
4:30 PM
5:30 PM
Nicole #3
5:00 PM
7:30 PM
Yoga Mukta
7:30 PM
9:00 PM
Bonnie #3
Yoga Mukta
7:30 PM
9:00 PM
Bonnie #3
8:00 PM
8:30 PM

Monday

  • Vinyasa Yoga Alex #3
    7:00 AM - 8:00 AM
  • Restorative Yoga Clary #3
    12:00 PM - 1:00 PM
  • Pilates Body Nicole #3
    4:30 PM - 5:30 PM

Tuesday

  • Vinyasa Yoga Paula #3
    7:00 AM - 8:00 AM
  • Pilates Body Nicole #3
    10:00 AM - 11:00 AM
  • Yoga Mukta Bonnie #3
    7:30 PM - 9:00 PM

Wednesday

  • Yin Yoga Alex #3
    7:00 AM - 8:00 AM
  • Tai Chi Manny #3
    11:30 AM - 12:30 PM
  • Pilates Body Nicole #3
    4:30 PM - 5:30 PM

Thursday

  • Vinyasa Yoga Paula #3
    7:00 AM - 8:00 AM
  • Pilates Body Nicole #3
    10:00 AM - 11:00 AM
  • Yoga Mukta Bonnie #3
    7:30 PM - 9:00 PM

Friday

  • Vinyasa Yoga Michelle #3
    7:00 AM - 8:00 AM
  • Tai Chi Manny gym
    10:30 AM - 11:30 AM
  • Restorative Yoga Clary #3
    12:00 PM - 1:00 PM

Saturday

  • Tai Chi Manny (hotel courtyard)
    9:00 AM - 10:00 AM
  • Yoga Mukta Bonnie #3
    11:15 AM - 12:45 PM

Sunday

  • Hatha Yoga Paula #3
    11:15 AM - 12:45 PM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 AM
Silver Sneakers Classic
10:00 AM
11:00 AM
Miriam gym
Silver Sneakers Circuit
10:00 AM
11:00 AM
Annette #3
10:30 AM
Silver Sneakers Circuit
10:30 AM
11:30 AM
Gitte gym

Silver Sneakers Classic
10:45 AM
11:45 AM
Karen #3
Silver Sneakers Circuit
10:30 AM
11:30 AM
Karen gym

Silver Sneakers Classic
10:30 AM
11:30 AM
Annette #3
11:00 AM
Silver Sneakers Classic
11:00 AM
12:00 PM
Karen #3
Silver Sneakers Classic
11:00 AM
12:00 PM
Annette #3
11:30 AM

Monday

  • Silver Sneakers Circuit Gitte gym
    10:30 AM - 11:30 AM
  • Silver Sneakers Classic Karen #3
    10:45 AM - 11:45 AM

Tuesday

  • Silver Sneakers Classic Miriam gym
    10:00 AM - 11:00 AM

Wednesday

  • Silver Sneakers Circuit Karen gym
    10:30 AM - 11:30 AM
  • Silver Sneakers Classic Annette #3
    10:30 AM - 11:30 AM

Thursday

  • Silver Sneakers Classic Karen #3
    11:00 AM - 12:00 PM

Friday

  • Silver Sneakers Circuit Annette #3
    10:00 AM - 11:00 AM
  • Silver Sneakers Classic Annette #3
    11:00 AM - 12:00 PM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 AM
Spin & Sculpt
5:30 AM
6:30 AM
Lourdes #2
Spin & Sculpt
5:30 AM
6:30 AM
Lourdes #2
6:00 AM
Spinning
6:00 AM
7:00 AM
Jeanette #2
6:30 AM
9:00 AM
Spinning
9:00 AM
10:00 AM
Karen #2
Race Day Spinning
9:00 AM
10:00 AM
Karen #2
9:30 AM
Spin & Sculpt
9:30 AM
10:30 AM
Cathy #2
Spinning
9:30 AM
10:30 AM
Yi #2
10:00 AM
Spin & Sculpt
10:00 AM
11:00 AM
Yi #2
10:30 AM
5:00 PM
Spin & Sculpt
5:00 PM
6:00 PM
Vivian #2
Spinning
5:00 PM
6:00 PM
Vivian #2
5:30 PM
Spinning
5:30 PM
6:30 PM
Terry #2
6:00 PM
6:30 PM
Spin & Abs
6:30 PM
7:30 PM
Yi #2
Spin & Abs
6:30 PM
7:30 PM
Yi #2
7:00 PM
7:30 PM
Spinning
7:30 PM
8:30 PM
Terry #2
8:00 PM

Monday

  • Spinning Jeanette #2
    6:00 AM - 7:00 AM
  • Spin & Sculpt Cathy #2
    9:30 AM - 10:30 AM
  • Spinning Terry #2
    7:30 PM - 8:30 PM

Tuesday

  • Spin & Sculpt Lourdes #2
    5:30 AM - 6:30 AM
  • Spin & Sculpt Vivian #2
    5:00 PM - 6:00 PM
  • Spin & Abs Yi #2
    6:30 PM - 7:30 PM

Wednesday

  • Spinning Yi #2
    9:30 AM - 10:30 AM
  • Spinning Terry #2
    5:30 PM - 6:30 PM

Thursday

  • Spin & Sculpt Yi #2
    10:00 AM - 11:00 AM
  • Spinning Vivian #2
    5:00 PM - 6:00 PM
  • Spin & Abs Yi #2
    6:30 PM - 7:30 PM

Friday

  • Spin & Sculpt Lourdes #2
    5:30 AM - 6:30 AM
  • Spinning Karen #2
    9:00 AM - 10:00 AM

Saturday

  • Race Day Spinning Karen #2
    9:00 AM - 10:00 AM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Pump It Up
9:00 AM
10:00 AM
Suyumi #3
500 Calorie Burn
9:00 AM
10:00 AM
Karen #3
9:30 AM
10:00 AM
500 Calorie Burn
10:00 AM
11:00 AM
Karen #3
10:30 AM
5:30 PM
Pump It Up
5:30 PM
6:30 PM
Suyumi #3
Weight Training 101
5:30 PM
6:30 PM
Manny #3
6:00 PM
6:30 PM
Pump It Up
6:30 PM
7:30 PM
Terry #3
7:00 PM

Monday

  • Pump It Up Terry #3
    6:30 PM - 7:30 PM

Tuesday

  • Pump It Up Suyumi #3
    9:00 AM - 10:00 AM

Wednesday

  • Pump It Up Suyumi #3
    5:30 PM - 6:30 PM

Thursday

  • 500 Calorie Burn Karen #3
    9:00 AM - 10:00 AM
  • Weight Training 101 Manny #3
    5:30 PM - 6:30 PM

Saturday

  • 500 Calorie Burn Karen #3
    10:00 AM - 11:00 AM
No events available!